W dniach od 12 do 24 lipca 2015 roku w miejscowości Skarżysko-Kamienna (woj.świętokrzyskie) w Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów” grupa 79 dzieci (39 chłopców i 40 dziewczynek) przebywała na Kolonii letniej „Przygoda w Górach Świętokrzyskich”.

W programie kolonii były m.in. specjalistyczne treningi piłki nożnej (doskonalenie techniki gry i założeń taktycznych), zajęcia sportowe (plażowa piłka siatkowa, koszykówka, unihokej, badminton), zajęcia plastyczne i rękodzieło (decoupage na materiale, drewnie, szkle i metalu, origami modułowe, wydzieranki, bransoletki metodą Shamballa, filcowanie, masa solna), zajęcia rekreacyjne (plażowanie i kąpiel w basenie i jeziorze, pływanie na kajakach i rowerach wodnych), zajęcia integracyjne (dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wakacyjne kino letnie), konkursy (plastyczny, „Mam Talent”, festiwal Skeczy i kabaretów).

Dzieci wraz z opiekunami zwiedzili region Gór Świętokrzyskich m.in. Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka w Chęcinach, zdobyli szczyt Łysica, zwiedzili klasztor Święty Krzyż na Łysej Górze, podziwiali szlifowanie kamieni szlachetnych w Muzeum Skamieniałości w Świętej Katarzynie.

Super atrakcją była wycieczka do JuraParku i Parku Rozrywki w Bałtowie (zwiedzanie parku dinozaurów i oceanarium prehistorycznego 3D, zabawa w wesołym miasteczku).

Dodatkową atrakcją na kolonii była możliwość przejażdżki wojskowym transporterem opancerzonym będącym czynnym eksponatem Muzeum Orła Białego w Skarżysko-Kamiennej.

FOTO 🙂

IMG_9933Dziewczęta z grupy 5 🙂 … w „firmowych” koszulkach.

IMG_9924Najlepsza kadra pedagogiczna w Polsce 😀

IMG_9903JuraPark w Bałtowie.

IMAG2402Klasztor Święty Krzyż na szczycie Łysej Góry.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŚwiętokrzyski Park Narodowy, Puszcza Jodłowa.

IMG_9506Przejażdżka transporterem opancerzonym.

Pełna Foto-relacja z pobytu na obozie w zakładce „Galeria zdjęć” 🙂