W dniach od 17 do 29 lipca 2017 roku 104 dzieci  uczestniczyło w kolonii letniej na Mazurach.

Uczestnicy kolonii wypoczywali w Ośrodku Wczasowym Ostrów Pieckowski w Gminie Piecki.

Dzieci wraz z opiekunami podziwiali piękno i przyrodę Mazur m.in. zwiedzili Rezerwat Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, przeszli lekcję przyrody w  Mazurskim Parku Krajobrazowym, odbyli także spływ kajakowy po rzece Krutyń, jednym z najpiękniejszych szlaków w Polsce.

Super atrakcją był rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Śniardwy oraz zwiedzanie Mikołajek.

Dodatkową atrakcją był wyjazd do miejscowości Reszel i zwiedzanie Zamku Krzyżackiego oraz Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce.

W programie kolonii były także  specjalistyczne treningi piłki nożnej z trenerem dla chłopców (doskonalenie techniki gry i założeń taktycznych), zajęcia taneczne dla dziewcząt, prowadzone przez tancerkę Egurrola Dance Studio Michalinę Ryznar (uczestniczkę programu You Can Dance), zajęcia rekreacyjne (baseny termalne w Hotelu Gołębiewskim, plażowanie i kąpiel w jeziorze, pływania na kajakach i rowerkach wodnych, siatkówka plażowa),  zajęcia integracyjne (dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wakacyjne kino letnie), konkursy z nagrodami (taneczny, wokalny, czystości, turniej piłki nożnej, dzień sportu).