W dniach od 19 do 24 stycznia 2019 roku 32 dzieci  uczestniczyło w zimowisku w Szklarskiej Porębie.

Uczestnicy zimowiska wypoczywali w Ośrodku Wypoczynkowym SIŁA w Szklarskiej Porębie.

Dzieci wraz z opiekunami uczestniczyli w pieszej wycieczce do Wąwozu Kamieńczyka w którym podziwiali Wodospad Kamieńczyka [846 metrów n.p.m.] – najwyżej położony wodospad w Polskich Sudetach.

Dzieci miały możliwość spotkać się z Panią Martą Walczykiewicz – wicemistrzynią olimpijską w kajakarstwie oraz multimedalistką światowych imprez sportowych, która wraz z nim udała się na wycieczkę po terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Głównym punktem programu zimowiska była nauka i doskonalenie umiejętności narciarskich. Grupa młodszych dzieci uczyła się pod okiem istruktorki Pani Edyty Runge oraz wychowawcy Pana ………….

Grupa starszych szych dzieci pod opieka wychowawcy Pana Bartłomieja Lamprychta szusowała po nartostradzie jak na prawdziwych „zawodowców” przystało 😊

Dodatkową atrakcją był możliwość wysłuchania Legend Karkonoskich i bliskie spotkanie z Duchem Gór czyli Karkonoszem 😊

W programie zimowiska były także zajęcia integracyjne m.in. kalambury, turnieje gier planszowych, seans filmowy, wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zajęcia rekreacyjne tj. zabawa i relaks w basenach termalnych w Cieplicach, zabawa na lodowisku 😊